Sosialidemokraatit yritysten ja yhteisöjen hallituksissa

Ateljeetalo
Juho Tervo

A.R. Winterin muistosäätiö
Pekka Kivekäs

Eino Salmelaisen säätiö
Lasse Eskonen

Ekokumppanit Oy
Kalle Virtanen

Finnpark Oy
Asko Koskinen, pj
Ulla Kampman

Hiedanrannan Kehitys Oy
Tuukka Salkoaho

Kalevan lukion kannatusyhdistys ry
Tommi Eskonen

Kesäyliopistoyhdistys
Riitta Ollila

Pirkanmaan Jätehuolto Oy
Aila Dûndar-Järvinen

Pirkan Opiskelija-asunnot Oy
Joni Lehtimäki, vpj
Päivi Kovanen

Pyynikin kesäteatterisäätiö
Ilmo Korhonen

Pispalan Sottiisin päätoimikunta
Pilvi Kuitu

Runoilijan tie Oy
Tapani Tauriainen

Suomen Hopealinja Oy
Joanna Leino

Suomen Itämeri-instituutin hallitus
Tuukka Salkoaho

Tampereen Aikuiskoulutussäätiö
Jukka Eero Vuorinen

Tampereen Ammattikorkeakoulu
Risto Ilomäki

Tampereen Elokuvajuhlat – Tampere Film Festival ry
Jyrki Liikka

Tampereen Konservatoriotalon Säätiö
Harri Hykkö

Tampereen Kotilinnasäätiö
Jarmo Paananen

Tampereen Messu- ja Urheilukeskus (TESC)
Kaisa Läärä

Tampereen Musiikkiopiston Säätiö
Heli Lehtelä

Tampereen Palvelukiinteistöt Oy
Aki Ojakangas, pj
Esa Kanerva
Riitta Lyytikäinen

Haukiluoman liikekiinteistö Oy
Riitta Lyytikäinen, pj

Helapuiston lähipalvelukeskus Oy
Riitta Lyytikäinen, pj

Kiinteistö Oy Länsi-Tesoman Liikekeskus
Riitta Lyytikäinen, pj

Kiinteistö Oy Lukonmäen Lähipalvelukeskus
Riitta Lyytikäinen

Maijalanpuiston Lähipalvelukeskus Oy
Riitta Lyytikäinen

Pelipuiston Lähipalvelukeskus Oy
Riitta Lyytikäinen

Tampereen Raitiotie Oy
Asko Koskinen, pj

Tampereen Ravirata Oy
Unto Vesa

Tampereen Sarka Oy
Marjut Leppänen

Tampereen Sähkölaitos Oy
Minna Metsälä
Pentti Herranen

Tampereen Sähköverkko Oy
Timo Hannula
Anne Tervo

Tampereen Särkänniemi Oy
Auli Korhonen
Riitta Ollila

Tampereen Teatterikesä
Joni Lehtimäki
Riitta Ollila

Tampereen Tilapalvelut Oy
Jarkko Auvinen

Tampereen työvalmennussäätiö Syke
Jari Paulamäki
Marita Sandt

Tampereen Vuokra-asunnot TVA
Ahto Aunela, vpj
Maarit Hirvonen

Tampereen Vuokratalosäätiö VTS
Anneli Kivistö, pj
Pekka Anttila

Vilusenrinne Oy
Anneli Kivistö, pj
Pekka Anttila

Tampere-Talo
Pia Viitanen
Jukka Gustafsson

Tavase
Esa Kanerva

Tredea Oy
Hannu Salonen

Tredu-kiinteistöt Oy
Vesa Koskinen

Tullinkulman Työterveys Oy / Pirte
Ulla Kampman
Tapani Tauriainen

Tuomi logistiikka Oy
Pekka Anttila, pj

Voimia Oy
Eija Kamppuri

Vuores palvelu Oy
Risto Pihlaja, pj

YH Kodit Oy
Jyrki Koskinen

YH Kodit Oy hallintoneuvosto
Aila Dündar-Järvinen, vpj