Tampereen puolueosastot

Aitolahden Työväenyhdistys ry
Pj. Tapio Saarni
puh. 050 525 7778
tapiosaarni@hotmail.com

Siht. Juho Valkama
puh. 050 599 0158
juho@juhlahuvila.fi

Aitolahden työväentalo:
www.juhlahuvila.fi


Hakametsän Sosialidemokraatit ry
Pj. Heikki Salonen
puh. 045 893 2155
heikkiolavisalonen@gmail.com

Siht. Päivi Kovanen
puh. 050 362 3099
paivi.kovanen@kotilinna.fi


Hervannan Sos.dem. yhdistys ry
Pj. Mia Estelle Lotta
puh. 0400 615 953
mia.lotta@elisanet.fi

Siht. Timo Lapila
puh. 040 527 7648
tlapila@gmail.com


Länsi-Tampereen Sosialidemokraatit Länsidemarit ry

Pj. Pentti Herranen
puh. 040 773 9136
pentti.herranen@tampere.fi

Siht. Marjut Leppänen
puh. 044 570 9935
marjut.h.leppanen@gmail.com


Messukylän Työväenyhdistys ry
Pj. Aila Dündar-Järvinen
puh. 041 573 2031
aila.dundar@koti.soon.fi

Siht. Sirkku Lahtia
puh. 0500 646 632
sirkku.lahtia@gmail.com

Messukylän työväentalo:
www.messukylantyovaentalo.fi


Pispalan Sos.dem. Työväenyhdistys ry

Pj. Anneli Salonen
puh. 050 524 8414
salonen.annelis@gmail.com

siht. Helvi Karoskoski
puh. 040 746 2167


Rantaperkiön Työväenyhdistys ry

Pj. Ismo Alhoniemi
puh. 044 906 2141
ismo.alhoniemi@tul.fi

Siht. Eija Piililä
puh. 040 777 5445
eijapiilila@gmail.com


Sosialidemokraattinen Väinö Voionmaa-Seura ry

Pj. Rainer Backström
puh. 044 559 1403
xbackstrom@kolumbus.fi

Siht. Miia Rajamäki
puh. 040 721 4858
miiamrajamaki@gmail.com


Tahmelan Työväenyhdistys ry

Pj. Unto Vesa
puh. 045 176 8012
unto.vesa@uta.fi

Siht. Auli Korhonen
puh. 040 541 4510
auli.korhonen@sak.fi


Tampereen Kirjatyöntekijäin Sos.dem.Kerho ry

Pj. Jouko Hyytinen
puh. 040 550 8088
jouko.hyytinen@luukku.com

Siht. Seija Lahti
puh. 040 752 9305
seijaxlahti@gmail.com


Tampereen Lentokonetehtaan Sos.dem.Yhdistys ry

Pj. Kari Wallenius
puh. 050 322 6222
kari.wallenius@kotikone.fi

Siht. Antti Saari
puh. 040 534 8779
saari-antti@suomi24.fi


Tampereen Metallityöntekijäin Sos.dem. Yhdistys ry

Pj. Jarmo Kallioniemi
puh. 0400 638 774
jarmo.kallioniemi@avi.fi

Siht. Timo Mäkelä
puh. 050 520 4001
makela_timo@kolumbus.fi


Tampereen Paperityöväen Sos.dem. Yhdistys ry

Pj. Seppo Ruuskanen
puh. 044 334 4210
seppo.ruuskanen@nettikirje.fi

Siht. Anna-Liisa Keskinen
puh. 0400 853 624
liisak@windowslive.com


Tampereen Demarinuoret ry

pj. Oscar Lindvall
puh. 040 645 2299
lindvall.oscar@gmail.com

siht. Sofia Julin
puh. 040 759 1977
sofia.julin@demarinuoret.fi


Tampereen Sos.dem. Opiskelijayhdistys TASY ry

Pj. Kalle Virtanen
puh. 050 540 4318
kalle_virtanen@icloud.com

siht.
puh.


Tampereen Sos.dem. Toveriseura ry

Pj. Esa Kanerva
puh. 040 801 2770
esa.kanerva@tampere.fi

Siht. Leena Heino
puh. 050 356 3329
leena.heino@uta.fi


Tampereen Työväenyhdistys ry

Pj. Leo Niemelä
puh. 0400 834 975
leo.niemela@tampere.fi

Siht. Pekka Salmi
puh. 050 565 8898
Hämeenpuisto 28
33200 Tampere
pekka.salmi@puistotorni.fi

Puistotorni:
www.puistotorni.fi


Teiskon Työväenyhdistys ry

Pj. Tero Mettinen
puh. 044 275 7400
tero.mettinen@luukku.com

Siht. Tarja Huotari
puh. 040 828 0218
huotari.tarja@gmail.com


Tulevaisuusdemarit ry

Pj. Risto Pihlaja
puh. 040 506 7799
risto.pihlaja@pikisilma.fi

Siht. Paula Virolainen
puh. 050 356 6696
paula.virolainen@saunalahti.fi