Lautakuntien sos.dem. jäsenet:

Asunto- ja kiinteistölautakunta
Jäsenet:
Tuula Pohjola
040 187 176
pohjolatuula@gmail.com

Riitta Lyytikäinen
050 574 0134
riitta.lyytikainen@eduskunta.fi

Oscar Lindvall
040 645 2299
lindvall.oscar@gmail.com

Varajäsenet:
Mari Luhtalampi
045 269 1139
mari.luhtalampi@gmail.com

Kirsi Kaivonen
0400 651 965
kirsi.kaivonen@gmail.com

Raimo Laaksonen
040 806 4714
raimo.laaksonen@tampere.fi

Elinvoima- ja osaamislautakunta
Jäsenet:
Inna Rokosa
050 359 6444
inna.rokosa@gmail.com

Ida Piltonen
044 976 7336
ida.piltonen@gmail.com

Jarkko Auvinen
0400 624 816
jarkko.auvinen@turva.fi

Varajäsenet:
Helena Nieminen
0400 432 305
helena.nieminen@tampere.fi

Paula Majava
0400 578 610
pmajava23@gmail.com

Jari Pitkänen
0400 786 686
jari.pitkanen@hotmail.com

Sivistys- ja kulttuurilautakunta
Jäsenet:
Johanna Loukaskorpi, apulaispormestari
03 565 611 / kaupungin keskus
johanna.loukaskorpi@tampere.fi

Antti Hiitti
040 575 0435
antti.hiitti@uta.fi

Sofia Julin
040 759 1977
sofia.julin@kotiportti.fi

Joni Lehtimäki
040 529 0457
lehtimaki.joni@gmail.com

Varajäsenet:
Leena Heino
050 356 3329
leena.heino@uta.fi

Joanna Leino
050 385 5655
jole@pispala.net

Eija Nevala
040 502 5778
eija03@gmail.com

Henrik Kähkönen
046 640 8186
kahkonen.henrik@gmail.com

Sosiaali- ja terveyslautakunta
Jäsenet:
Johanna Loukaskorpi, apulaispormestari
03 565 611 / kaupungin keskus
johanna.loukaskorpi@tampere.fi

Ari Wigelius
050 682 98
ari.wigelius@gmail.com

Jyri Keränen
050 3788271
jyri.keranen@elisanet.fi

Sirpa Koivisto
040 583 3851
sirpa.koivisto2@gmail.com

Varajäsenet:
Ulla Kampman
040 847 3332
ulla.kampman@uta.fi

Mia Estelle Lotta
0400 615 953
mia.lotta@elisanet.fi

Tero Mattila
0400 769 299
tero.mattila@tampere.fi

Rainer Backström
040 559 1403
xbackström@kolumbus.fi

Tarkastuslautakunta
Jäsenet:
Esa Kanerva, vpj
040 515 2381
esa.kanerva@tampere.fi

Reima Lampinen
reima.lampinen@gmail.com

Auli Korhonen
040 541 4510
auli.i.korhonen@gmail.com

Varajäsenet:
Arto Heikkilä
050 363 5690
arto.heikkila@proliitto.fi

Tapani Tauriainen
050 437 2379
tapani.tauriainen@tilintarkastusaaa.fi

Lilli Kilpinen
040 735 9813
lillikilpinen@hotmail.com

Yhdyskuntalautakunta
Jäsenet:
Ilpo Sirniö, vpj
040 747 3165
ilposirnio@gmail.com

Ulla Kampman
040 847 3332
ulla.kampman@uta.fi

Kaisa Penny
040 721 7212
kaisa.penny@gmail.com

Varajäsenet:
Mikko Rinta-Kiikka
040 843 1535
mikkorintakiikka@gmail.com

Katja Kinnunen
0500 646 438
kinnunenkatja@hotmail.com

Joanna Leino
050 385 5655
joanna.leino@amerplast.fi

Ympäristö- ja rakennusjaosto
Jäaenet:
Ulla Kampman
040 847 3332
ulla.kampman@uta.fi

Ilpo Sirniö
040 747 3165
ilposirnio@gmail.com

Varajäsenet:
Katja Kinnunen
0500 646 438
kinnunenkatja@hotmail.com

Kaisa Penny
040 721 7212
kaisa.penny@gmail.com

Alueellinen ympäristöterveydenhuollon jaosto
Jäsenet:
Johanna Santaniemi
040 194 1140
johannanoma@gmail.com

Lauri Ruoholahti
050 400 4022
lauri.ruoholahti@gmail.com

Varajäsenet:
Birgit Lignell
040 756 9237
birgit.lignell@gmail.com

Pekka Anttila
0400 571 147
pekka.j.anttila@kotiposti.net

Tampereen kaupungin alueellinen jätehuoltolautakunta
Jäsenet:
Tero Mattila, vpj
0400 769 299
tero.mattila@tampere.fi

Katja Kinnunen
0500 646 438
kinnunenkatja@hotmail.com

Varajäsenet:
Pekka Leppänen
040 707 4358
pekka1@leppanen@gmail.com

Aila Dündar-Järvinen
041 573 2031
aila.dundar@kotiposti.fi

Tampereen kaupunkiseudun joukkoliikennelautakunta
Jäsenet:
Kirsi Kaivonen
0400 651 965
kirsi.kaivonen@gmail.com

Matti Rainio
050 558 4575
mrainio47@gmail.com

Varajäsenet:
Anne Tervo
050 594 4502
anne.tervo@tampere.fi

Antti Wallenius
0500 643 300
antti.wallenius@saunalahti.fi