Lautakuntien sos.dem. jäsenet:

Asunto- ja kiinteistölautakunta
Jäsenet:
Tuula Pohjola
040 187 176
pohjolatuula@gmail.com

Riitta Lyytikäinen
050 574 0134
riitta.lyytikainen@eduskunta.fi

Oscar Lindvall
040 645 2299
lindvall.oscar@gmail.com

Varajäsenet:
Mari Luhtalampi
045 269 1139
mari.luhtalampi@gmail.com

Sofia Julin
040 7591 977
sofia.julin@kotiportti.fi

Raimo Laaksonen
040 806 4714
raimo.laaksonen@tampere.fi

Elinvoima- ja osaamislautakunta
Jäsenet:
Inna Rokosa
050 359 6444
inna.rokosa@gmail.com

Ida Piltonen
044 976 7336
ida.piltonen@gmail.com

Jarkko Auvinen
0400 624 816
jarkko.auvinen@turva.fi

Varajäsenet:
Helena Nieminen
0400 432 305
helena.nieminen@tampere.fi

Paula Majava
0400 578 610
pmajava23@gmail.com

Jari Pitkänen
0400 786 686
jari.pitkanen@hotmail.com

Sivistys- ja kulttuurilautakunta
Jäsenet:
Johanna Loukaskorpi, apulaispormestari
03 565 611 / kaupungin keskus
johanna.loukaskorpi@tampere.fi

Antti Hiitti
040 575 0435
antti.hiitti@uta.fi

Sofia Julin
040 759 1977
sofia.julin@kotiportti.fi

Joni Lehtimäki
040 529 0457
lehtimaki.joni@gmail.com

Varajäsenet:
Raisa-Tiina Lahtinen
050 5308 913
raisatiina@gmail.com

Paula Virolainen
050 356 6696
paula.virolainen@saunalahti.fi

Eija Nevala
040 502 5778
eija03@gmail.com

Ari Wigelius
050 682 98
ari.wigelius@gmail.com

Sosiaali- ja terveyslautakunta
Jäsenet:
Johanna Loukaskorpi, apulaispormestari
03 565 611 / kaupungin keskus
johanna.loukaskorpi@tampere.fi

Ari Wigelius
050 682 98
ari.wigelius@gmail.com

Jyri Keränen
050 3788271
jyri.keranen@elisanet.fi

Sirpa Koivisto
040 583 3851
sirpa.koivisto2@gmail.com

Varajäsenet:
Ulla Kampman
040 847 3332
ulla.kampman@uta.fi

Helena Nieminen
0400 432 305
helena.nieminen@tampere.fi

Joni Lehtimäki
040 529 0457
lehtimaki.joni@gmail.com

Rainer Backström
040 559 1403
xbackström@kolumbus.fi

Tarkastuslautakunta
Jäsenet:
Esa Kanerva, vpj
040 515 2381
esa.kanerva@tampere.fi

Reima Lampinen
reima.lampinen@gmail.com

Auli Korhonen
040 541 4510
auli.i.korhonen@gmail.com

Varajäsenet:
Arto Heikkilä
050 363 5690
arto.heikkila@proliitto.fi

Tapani Tauriainen
050 437 2379
tapani.tauriainen@tilintarkastusaaa.fi

Lilli Kilpinen
040 735 9813
lillikilpinen@hotmail.com

Yhdyskuntalautakunta
Jäsenet:
Ilpo Sirniö, vpj
040 747 3165
ilposirnio@gmail.com

Ulla Kampman
040 847 3332
ulla.kampman@uta.fi

Kaisa Penny
040 721 7212
kaisa.penny@gmail.com

Varajäsenet:
Mikko Rinta-Kiikka
040 843 1535
mikkorintakiikka@gmail.com

Katja Kinnunen
0500 646 438
kinnunenkatja@hotmail.com

Joanna Leino
050 385 5655
joanna.leino@amerplast.fi

Ympäristö- ja rakennusjaosto
Jäsenet:
Ulla Kampman
040 847 3332
ulla.kampman@uta.fi

Ilpo Sirniö
040 747 3165
ilposirnio@gmail.com

Varajäsenet:
Katja Kinnunen
0500 646 438
kinnunenkatja@hotmail.com

Kaisa Penny
040 721 7212
kaisa.penny@gmail.com

Alueellinen ympäristöterveydenhuollon jaosto
Jäsenet:
Johanna Santaniemi
040 194 1140
johannanoma@gmail.com

Lauri Ruoholahti
050 400 4022
lauri.ruoholahti@gmail.com

Varajäsenet:
Birgit Lignell
040 756 9237
birgit.lignell@gmail.com

Pekka Anttila
0400 571 147
pekka.j.anttila@kotiposti.net

Tampereen kaupungin alueellinen jätehuoltolautakunta
Jäsenet:
Anne Tervo, vpj
050 594 4502
tervonanne@gmail.com

Katja Kinnunen
0500 646 438
kinnunenkatja@hotmail.com

Varajäsenet:
Lauri Ruoholahti
050 400 4022
lauri.ruoholahti@gmail.com

Sirpa Koivisto
040 583 3851
sirpa.koivisto2@gmail.com

Tampereen kaupunkiseudun joukkoliikennelautakunta
Jäsenet:
Sofia Julin
040 759 1977
sofia.julin@kotiportti.fi

Matti Rainio
050 558 4575
mrainio47@gmail.com

Varajäsenet:
Eija Kamppuri
050 3777 493
eijakamppuri@gmail.com

Marko Nyby
050 4904 491
nyby@iki.fi